Опалення офісів
Опалення офісів

Лідер галузі

Швидко та якісно

Надійність

ОПАЛЕННЯ ОФІСНОГО ЦЕНТРУ: ЗАПОРУКА ТЕПЛИХ СТОСУНКІВ

 

Опалення - життєва необхідність в наших географічних широтах. Неможливо уявити офісну або житлову будівлю без обігріву. Системи опалення повинні відповідати високим стандартам якості, забезпечувати безперебійну роботу та безпеку. Доручіть проектування та монтаж досвідченим висококваліфікованим фахівцям.

Компанія «АЛЬТЕР ЕНЕРДЖІ» працює на ринку комплексних систем опалення та водопостачання. Ми надаємо повний перелік послуг - від проектування до пост-гарантійного обслуговування.

Наша компанія є офіційним представником найкращих світових та вітчизняних виробників. Ми пропонуємо опалювальне обладнання, яке відповідає сучасним вимогам та відповідає державним нормам.

Коли справа стосується опалення офісних та адміністративних будівель, колектив підприємства ТОВ "АЛЬТЕР ЕНЕРДЖІ" не має собі рівних!

Комфортні умови на робочому місці сприяють хорошому самопочуттю людини та благотворно впливають на її працездатність. До завдання опалення входить підтримання температури всередині приміщень на рівні, що забезпечує комфортне перебування людей у холодний період року.

Отже, розглянемо якими способами можна організувати опалення в офісних приміщеннях. Варто відзначити, що кожному об'єкту будівництва притаманні індивідуальні особливості та умови. Тому найкраще, при виборі способу опалення, звернутися до фахівців, які дадуть грамотні консультації, зроблять проект, виконають монтажні та пуско-налагоджувальні роботи і т.д.

Перш ніж пропонувати будь-яке рішення, необхідно знати існуючий стан справ. Чи передбачається будувати офісний будинок, або воно вже існує? Чи можна використовувати існуючу систему або необхідна реконструкція? Також на вирішення даного питання впливають розміри офісних приміщень, техніко-економічне обгрунтування.

Компанія «АЛЬТЕР ЕНЕРДЖІ» реалізувала десятки успішних проектів по створенню систем опалення офісів і офісних центрів.

Опалення є однією з основних складових системи життєзабезпечення офісу. Підтримка певного температурного режиму в офісній будівлі в цілому - завдання, що вимагає серйозних енерговитрат. Саме тому грамотне рішення «опалювальних питань» допомагає уникнути додаткових витрат під час експлуатації офісного центру, забезпечуючи при цьому максимальний комфорт для його відвідувачів та працівників. Питанням проектування, монтажу та експлуатації опалювальних систем в офісній будівлі присвячена ця стаття.

Під поняттям «опалення», як правило, мається на увазі підтримка в приміщеннях, оснащених опалювальними системами, необхідної температури повітря. Досить часто таке тлумачення даного поняття приймають без додаткових пояснень, хоча, на думку деяких експертів, в ряду параметрів, що визначають якість навколишнього середовища, крім температури повітря, не менш значущою є температура навколишніх поверхонь.

Опалення, у звичайному сенсі, відповідає за названі параметри. Причому регулювання, тобто підтримка на необхідному рівні температури методами та засобами опалення, можливо далеко не завжди. Найчастіше температура, особливо в офісних та житлових будівлях, в яких відсутні розвинені внутрішні тепловіддаючі поверхні, визначається теплотехнічним розрахунком огороджувальних конструкцій. Це є ще одним аргументом на користь розгляду будівлі як єдиної системи та відповідного підходу до проектування опалювальної інфраструктури.

Ключове питання опалення: централізоване чи автономне

 

Експерти наполягають на тому, що система опалення повинна закладатися в будівлю ще на етапі розробки проектної документації. При цьому перший крок, який повинен зробити замовник, - визначитися з вибором одного з двох стратегічних варіантів побудови опалювальної системи: підключення до міської теплоцентралі або створення автономної системи.

Монтаж систем опалення в будівлі, що вже функціонує, часто неможливий без порушення норм, але навіть якщо і можливий, це обійдеться в кілька разів дорожче порівняно з встановленням системи в процесі будівництва будівлі, в проекті якого розроблені всі внутрішні інженерні системи, включаючи опалення.

На сьогоднішній день у світі більшість власників офісних та торгових центрів воліє використовувати автономну систему опалення, що припускає наявність власного опалювального котла. Для такої позиції власників існує кілька причин, перша і основна з яких - повна незалежність від міської опалювальної інфраструктури. Крім того, облаштування автономної системи вирішує не тільки проблему опалення, але й питання, пов'язані з подачею в окремі офісні приміщення гарячої води.

Наступний, але не менш важливий аргумент - економія. Власникам, чи орендарям приміщень, обладнаних системами автономного опалення, не потрібно оплачувати тепловтрати, що виникають при доставці тепла від бойлерної або теплоелектроцентралі до їх батарей, аваріях на магістралях і прориви труб.

Практика показує, що витрати на обігрів об'єкта офісної та торговельної нерухомості, обладнаної власною котельнею, в середньому в 2,5 рази менше, ніж при використанні центрального опалення. Якщо ж мова йде про окремо взятий офіс площею до 350 м2, який має можливість підключення до газової мережі, то установка в ньому двоконтурного навісного газового котла дозволяє зменшити витрати на опалення в 5 разів.

Автономне опалення також дає власникам можливість самостійно встановлювати початок і кінець опалювального сезону і регулювати температуру в будівлі.

Автоматика котлів та міні-котелень підтримує в приміщеннях стабільну температуру протягом усього холодного періоду, знижуючи витрату палива при відлизі та підвищуючи в період сильних морозів. Такі системи дозволяють встановлювати бажану температуру в різних кімнатах одного й того ж офісу. Більш низький рівень обігріву встановлюється для машинних залів, комор та складських приміщень. При цьому вся будівля опалюється одним джерелом - котлом.

Опалення в комерційному сегменті нерухомості має деякі особливості, пов'язані з архітектурною своєрідністю та функціональною специфікою використання приміщень. Офісні, торговельні та складські будівлі відрізняються великими просторами з високими стелями. Крім того, експерт акцентує увагу на специфіці режиму опалення, згідно з яким офісні будівлі в основному експлуатуються в робочий час, таким чином, логічно застосовувати автоматику управління температурою для різного часу доби.

Автоматика програмується на виконання необхідних завдань (наприклад, перехід в режим зниженої температури в 19:00 та відключення цього режиму в 7:00) і далі працює самостійно.

В цілому, використання автономного опалення позбавляє від наступних недоліків централізованого рішення опалення:

  • практична відсутність регулювання подачі теплоти на опалення будівель в перехідні періоди, коли особливо великий вплив на тепловий режим опалювальних приміщень надають вітер, сонячна радіація, побутові тепловиділення;
  • перевитрата палива та перегрів будівель в теплі періоди опалювального сезону;
  • великі втрати тепла при його транспортуванні, які, за оцінками експертів, часто перевищують 10%;
  • нераціональна витрата електроенергії на перекачування теплоносія, зумовлена самим принципом центрального якісного регулювання;
  • тривала експлуатація магістральних трубопроводів тепломережі в несприятливому режимі температур, що характеризується наростанням корозійних процесів та ін.

При проектуванні автономного опалення офісної будівлі, як правило, зупиняються на варіанті створення дахової котельні, на відміну від проектів автономного опалення житлового будівництва, де найчастіше вибирають проект з поквартирної установкою малопотужних навісних котлів.

Найчастіше компанія комплектує міні-котельню двома котлами, що підвищує відмовостійкість системи, оскільки в разі аварії на одному з котлів обігрів будівлі бере на себе другий. Однак, при грамотній експлуатації та належному обслуговуванні таке обладнання працює без збоїв не менше 20 років.

Замовити послугу Інші послуги